Sivuston kokoversioon
  • Perjantai 23.3.2018
  • Haetaan nimipäiviä

Hyväntekeväisyyttä neljännen sektorin voimin

Veraisen Leipomon edustajat Vilhelmiina Jalovaara (vas.) ja Laura Torikka ja kantapöydän edustaja Juhani Heino luovuttivat lahjoituksen Wirmo-Seuran puheenjohtajalle Marja Virpille ja diakonissa Sanna Jaloselle.
Veraisen Leipomon edustajat Vilhelmiina Jalovaara (vas.) ja Laura Torikka ja kantapöydän edustaja Juhani Heino luovuttivat lahjoituksen Wirmo-Seuran puheenjohtajalle Marja Virpille ja diakonissa Sanna Jaloselle.
11.12.2017 klo 11:40

Sari Honkasalo
Mynämäen Tuomaksen tuvan kantapöytä ja Veraisen Leipomo antoivat joululahjoituksensa tänä vuonna kahteen kohteeseen: seurakunnan diakoniatyön kautta...

Lukeaksesi koko sisällön, kirjaudu sisään vakka.fi -verkkopalveluun tai osta itsellesi lukuoikeus.

Lehden tilaajana voit ilmaiseksi tilata lukuoikeuden vakka.fi-verkkopalvelun uutisartikkeleihin ja mielipiteisiin.